Pliidiplaadid

Pliidiplaadid ja nende valimine.

Pliidi plaate on sisuliselt kolme erinevat sorti induktsioon, klaaskeraamiline ning gaasiga.

Induktsioon pliidiplaat on elektri pealt töötav ning kallim, kui keraamiline ning gaasi plaat.  See tuleneb sellest, et induktsioonpliidi tehnoloogia on teistest keerulisem. Induktsioon plaat kuumutab magneti toimel ainult pliidi peal olevat potti või panni mitte tervet keeduala. Seega läheb soojusenergia otse anumale ja nii on soojuskadu väiksem. Tänu sellele, et soojendatakse ainult anumat on induktsioon plaadid ka energia säästlikumad ja kuumutab anumat kiiremini kui tavaline pliidiplaat. Plussiks võib lugeda ka seda, et  kõik mis kukub toiduvalmistamisel pliidile ei lähe kõrbema. Kuna induktsioon plaat kuumutab magnet toimel siis peavad olema ka vastavad pannid. Harilikult on köögitarvetel peal kirjas kas need sobivad induktsioonplaadile või mitte. Kõige lihtsam on endal seda kindalaks teha magnetiga, kui magnet jääb poti/panni külge kinni siis see sobi.

Klaaskeraamiline pliidiplaat on kõige harilikum. Kuumaks läheb terve keeduala, mis siis soojendab seal peal olevat anumat. Sooja kadu on suurem kuna anuma soojendamisel soojendatakse ka õhku. See tõttu on keraamiline pliidiplaat ka odavam.

Gaasiplaadi juures me erinevatest tehnoloogiatest rääkida ei saa. Gaasipliit on väga tundlik ja kiire ning ei jäta peale toidu valmimist pliidile jääk kuumust. Gaasipliidi ostmisel veendu gaasitrassi ühenduse olemas olus.

BIG24.EE Osta targalt!

Näitan kõiki 75 tulemust

vaade